KONST / Litografier / Färglitografi 15618299
nr 1561 8299
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Söder Mälarstrand, vinter. Signerad, numrerad 50/280. Färglitografi, bildmått: 45x56 cm, yttermått inklusive ram: 66x74 cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 4 september 2023
kl 19:25:59
150 kr
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska